Ballina Etiketimet Dpmne

Etiketim: dpmne

Përplasja VMRO-LSDM, zgjedhje apo qeveri të re?

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka ritheksuar qëndrimin e tij për mbajtjen e zgjedhjeve për daljen nga kriza politike që po kalon vendi. "Njerëzit ndihen...

VMRO-DPMNE dhe Gruevski si u involvuan në Kosovë dhe Shqipëri, ja...

Partia VMRO-DPMNE viteve të fundit ka qenë e involvuar në Kosovë dhe Shqipëri, përmes institucioneve të saj diplomatike dhe me misione të caktuara që...

Ambasadorët ”vërshojnë” selinë e VMRO-DPMNE

Ambasadori Charles Garrett dhe Ministri britanik për Evropë dhe Amerikë, Alan Duncan, aktualisht janë tek selia e VMRO-DPMNE-së, njofton NovaTV. Nuk ka asnjë informacion...

VMRO-DPMNE pret fjalën e fundit nga Ali Ahmeti

Katër ditë para përfundimit të mandatit të liderit të VMRO-së Nikolla Gruevski për formimin Qeverisë, bisedimet mes VMRO-së dhe BDI po mbahen sekrete, pa...

VMRO-DPMNE dhe BDI janë marrë vesh për dygjuhësinë?!

VMRO-DPMNE dhe BDI në parim kanë harmonizuar qëndrimet rreth dygjuhësisë, bëjnë të ditur burime të ekipeve negociuese për Tv Telma. Siç mësohet marrëveshja parasheh...

Udhëheqësit e VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së do të përfundojnë në bankën e...

XHEVDET HAJREDINI Sa i rëndësishëm është numri i deputetëve shqiptar në kuvend, në qoftë se veprojnë si deputetët e BDI-së gjatë gjithë kohës sa janë...

Gruevski: VMRO-DPMNE nuk merr pjesë në rivotim

“Përpara pak kohës Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së ka sjellë vendim në të cilin thuhet se KSHZ ka sjellë vendime të paligjshme me qëllim që...

‘Heronj që e rrëzuan regjimin DPMNE-BDI, janë votuesit e Lëvizjes BESA!’

Në një prononcim për gazetën ‘Lajm’ shkrimtari Kim Mehmeti thotë se “duhet të jesh mbi mesataren naiv politik që të mos e kesh kuptuar...

“VMRO-DPMNE para një sfide serioze”

VMRO-DPMNE ndodhet para një sfide serioze se në çfarë mënyre dhe me kë ta formojë qeverinë e re, pohojnë ish kryetarët e kuvendit të...

Skandali i radhës në tubimin e mbrëmshëm të VMRO-DPMNE-së

Skandal i rradhës në tubimin e mbrëmshëm të partisë së Gruevskit. Shefi i diplomacisë hungareze, Peter Sijarto ka mbajtur fjalim. Sijarto ka thënë se...

Lajmet e fundit