Ballina Etiketimet Duhet

Etiketim: duhet

Albin Kurti: Kosovës i nevojitet ushtria që të mos ketë luftë

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë para deputetëve të Kuvendit, se Kosovës i nevojitet ushtria që të mos ketë luftë. “Ushtria...

Ja sa vite diference duhet të ketë mes një çifti

Nëse do të donim të shpjegonim kriterin ‘moshë’, mund të vinim re pa vështirësi se shoqëria pranon me lehtësi që në një çift partneri...

Gjermania ofron vende pune për 2017, ja ç’duhet të bëni

Në 2015-ën mijëra vetë u përpoqën të gjejnë me kërkesa për azil një vend pune në Gjermani. Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po...

E vetmja gjë që nuk duhet të bëni asnjëherë nëse keni...

Është ajo periudhë e vitit kur të gjithë njerëzit fillojnë të kenë shqetësime nga të ftohtët, viroza të ndryshme, rrufë, grip, dhimbje fyti. Dhe...

Bilal Kasami: Në Maqedoni duhet të krijohet qeveri teknike ​

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni që u mbajtën më 11 dhjetor prodhuan edhe surpriza. Lëvizja BESA e cila për herë të parë mori...