Ballina Etiketimet Enver hoxha

Etiketim: enver hoxha

Fjalimi servil i Enver Hoxhës ndaj Jugosllavisë dhe Titos

Më 9 korrik 1946 u nënshkrua në Tiranë, Traktati i Miqësisë dhe Ndihmës Reciproke midis Shqipërisë dhe Jugosllavisë, nga kryeministri Enver Hoxha dhe ministri...

Pas Enver Hoxhës, Edi Rama është burrështetasi i parë shqiptar në...

Një postim në Facebook i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se Akropoli i Athinës mbijetoi fal shqiptarëve dhe se Athina dikur ka qenë qytet...

Lajmet e fundit