Ballina Etiketimet Europa

Etiketim: europa

Phillips: Të bashkohen territoret etnike të shqiptarëve nëse Evropa i përjashton

Eksperti i çështjeve ballkanike, David Phillips, thotë se Rusia po përpiqet ta fusë Ballkanin brenda sferës së saj të influencës, prandaj Shtetet e Bashkuara...

“Shqiptarët e mjerë presin që Europa të vijë sot a nesër...

Më poshtë një përbledhje e thënieve të Faik Konicsë, për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi e krime janë bërë...

Kjo është porosia e Brukselit për Ivanovin

BE–ja pas mosarritjes së marrëveshjes për formimin e qeverisë mes VMRO-DPMNE-së si parti fituese në zgjedhjet e fundit dhe BDI-së, bëri të ditur se...

Arrestimi i Haradinaj, Europa po krijon sherrin në Ballkan

Arrestimi në Francë i ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, një prej heronjëve kryesor kosovar për çlirimin nga forcat serbe, ka rikthyer në...

Turqia i kundërpërgjigjet BE-së

Ministria e Jashtme e Turqisë ka kundërshtuar kritikat e shefes por politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherni, si të “papranueshme” duke theksuar se...

Lajmet e fundit