Ballina Etiketimet Festa

Etiketim: festa

Mbishkrime kërcënuese për shqiptarët në Ditën e festës së flamurit (FOTO)

Dita e 28 nëntorit, festës së flamurit edhe sot nuk ka kaluar pa ndonjë incident. Mbishkrime raciste dhe ofenduese ndaj shqiptarëve në Maqedoni sot...

Në Stamboll filloi festa e pavarësisë (FOTO)

Me një program festiv të pasur me poezi, këngë e valle, Unioni Studentor Shqiptar në Stamboll sonte organizoi program festiv për 106 vjetorin e...

Serbia ua ndalon Festën e Flamurit shqiptarëve në Preshevë

Gjykatat në Serbi ende vazhdojnë t’i dënojnë shqiptarët në Luginë të Preshevës për ngritjen e flamurit kombëtar. Festa e Flamurit në të tria komunat...

Tirana “vishet” me ngjyrat e festës, pse ndryshoi rregulli këtë vit

Dritat festive kanë zbukuruar pjesërisht Tiranën. Ky ndryshim nga rregulli i pashkruar që ndiqej thuajse çdo vit nga bashkia e Tiranës, ka një arsye. “Ndryshe...

Lajmet e fundit