Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: gjermani

Gjermani: Dramë familjare, babai vret dy fëmijët dhe më pas veten...

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin Bad Driburg (NRW) – në lindje të Vestfalisë Babai (33) vrau dy fëmijët – një djalë (8) dhe...

Erdoğan: Islami dhe terrorizmi nuk mund të jenë bashkë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim në rezidencën presidenciale në Ankara kancelaren gjermane, Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Në...

Tmerr në Gjermani, azilkërkuesi i vë flaken vetes

Një azilkërkues 19-vjeçar, i ka vënë flakën vetes në një depo supermarketi në Bavari të Gjermanisë mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, azilkërkuesi afgan ka pësuar...

Azilkërkuesi nga Kosova tenton të dhunojë një grua në Gjermani

Një azilkërkues 22-vjeçar nga Kosova dyshohet se ka tentuar të përdhunojë një grua 22-vjeçare në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur një natë para Krishtlindjeve, ka...

Berlin, nëntë persona të vrarë, dhjetëra të plagosur

Së paku nëntë persona u vranë dhe pesëdhjetë tjerë janë plagosur pasi një kamion sonte kishte hyrë në një treg krishtlindjesh të mbushur me...

Shqiptari mahnit jurinë e “The Voice of Germany” (VIDEO)

Shpresim Ahmeti është djali që arriti të kthente disa anëtarë te jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një student në...

Lajmet e fundit