Ballina Etiketimet Gjykate

Etiketim: gjykate

Gruevski: Për aq shpesh sa më thërrisni në gjyq, aq zyrë...

Aq shpesh më thërrasin në gjykatë sa që filloj të ndihem sikur vij në punë dhe të kërkoj zyrë dhe rrogë, deklaroi ish-kryeministri dhe...

Donald Lu: Ja përse ia hoqa vizat gjyqtarëve dhe prokurorëve

Në takimin me disa politikanë, që ka nisur si një mëngjes lutjesh, ambasadori amerikan Lu është shprehur se verifikimi i vizës së kryeprokurorit ka...

Gjykimi i aktivistëve të VV-së: Tensione, përballje dhe fyerje në gjykatë...

Ndërprerja e rrymës nuk i ndali tensionet e ofendimet në seancën gjyqësore ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes. Rrenc, kriminel me kravatë, e shumë epitete të...

Zbulohet historia e dhimbshme që fshihet pas skandalit seksual të Gjirokastrës...

Historia e skandalit seksual të gjyqtarit Guximtar Boçi duket se shkon përtej një abuzimi me detyrën apo një veprimi korruptiv. Në mes është një...

Ahmeti kërkon drejtësi kundër Bogoevskit, por nuk shkon në gjykatë

Është caktuar seanca dëgjimore në procesin që Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, ngritën kundër Bogoevskit. Por nga BDI-ja njoftojnë se Ali Ahmeti nuk do të...

Ja çfarë kishte deklaruar Sami Lushtaku në Gjykatë

Kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku tanimë është shpallur fajtorë për krime lufte në Kosovë. Mirëpo, edhe pse akuza ndaj tij përbëhet me krime të...

Lajmet e fundit