Ballina Etiketimet Islame

Etiketim: islame

Karadavi reagon ndaj “heshtjes” së botës islame për Halepin

Kryetari i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Jusuf el-Karadavi ka reaguar ndaj “heshtjes” së botës islame ndaj tragjedisë në qytetin e Halepit në Siri,...

Bashkësia Islame në Maqedoni padit Menduh Thaçin

Bashkësia Fetare Islame sot ka dorëzuar në Gjykatën Themelore të Shkupit padinë ndaj kryetarit të PDSH-së Mendu Thaçi, për siç thonë ata, shpifje dhe...

Lajmet e fundit