Ballina Etiketimet Izraelit

Etiketim: izraelit

Samaritanët dhe të krishterët kundër planit izraelit për ndalimin e ezanit

Përfaqësuesit e komunitetit Samaritan dhe të krishterë në Palestinë mbështetën muslimanët dhe kritikuan ashpër nismën e Izraelit për ndalimin e thirrjes së ezanit me...

Shpallet fajtor ushtari izraelit që vrau palestinezin e plagosur

Gjykata ushtarake izraelite shpalli fajtor ushtarin izraelit të mërkurën për vrasjen e një palestinezi të plagosur vitin e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Elor Azaria...

Kryeministri izraelit merret në pyetje për ryshfet

Policia izraelite ka marrë në pyetje kryeministrin Benjamin Netanyahu të hënën vonë rreth dyshimeve për marrjen të dhuratave të paligjshme, raporton Anadolu Agency (AA). Netanyahu...

Obama goditi Izraelin me thikë pas shpine

Ndërkohë që të gjithë festonin Krishtlindjet duke u munduar të sjellin sadopak gëzim në botë, Presidenti Obama i nguli thikën pas shpine Izraelit. Shtetet...

Ministri izraelit: SHBA-të i kthyen shpinën Izraelit

Ministri i Energjetikës së izraelit Yuval Steinitz, pasi KS i OKB-së, me abstenimin e SHBA-së, miratoi rezolutën e cila kërkon dhënien fund të ndërtimit...

Lajmet e fundit