Ballina Etiketimet Koreja e veriut

Etiketim: koreja e veriut

Spitali psikiatrik i quajtur “Koreja e Veriut”! 20 fakte e 10...

Ajo që dimë është se Koreja e Veriut keqtrajton qytetarët e saj. I ngjason Shqipërisë së kohës së diktaturës, ku njerëzit burgoseshin, internoheshin dhe...

Pamje të rralla nga jeta e përditshme e Koresë së Veriut,...

Njihet si shteti më i izoluar në botë, prandaj njihet edhe më pak nga bota perëndimore. Tani qarkullon një video që flet më së...

Koreja e Veriut përpiqet të lëshojë një raketë, dështon për herë...

Koreja e Veriut ka tentuar sërish të lëshojë një tjetër raketë me rreze të ndërmjetme, por rezultoi një përpjekje e pasuksesshme, raporton "BBC". Ky është...