Pamje të rralla nga jeta e përditshme e Koresë së Veriut, njihuni me vendin më të izoluar (VIDEO)

Njihet si shteti më i izoluar në botë, prandaj njihet edhe më pak nga bota perëndimore. Tani qarkullon një video që flet më së miri mbi jetën e përditshme të shtetit komunist Korea Veriore. E vetmja gjë që ka qenë e ndaluar të regjistrohet në videon e mëposhtme, janë objektet dhe godinat e ushtrisë, shkruan “Bota sot”.

Ushtria e Koresë së Veriut është e pesta më e madhe në botë për nga numri i ushtarëve aktivë, ndërsa kohët e fundit vërehet acarimi i situatës mes Koresë Veriore dhe SHBA.

Por ndiqeni në videon më poshtë se sa interesante është jeta e tyre.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu