Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Lajm i madh vjen për Bajram Rexhepin

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, tash e disa ditë po trajtohet në QKUK, pas një sulmi që kishte Për Rexhepin, mediat kanë raportuar kohë pas...

Me përkrahjen amerikane Veseli javën e ardhshme procedon Demarkacionin në Kuvend

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendës/Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Hoyt Brian Yee, ku kanë diskutuar për...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin...

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se Serbia tri ditë më parë ka dorëzuar në gjykatën e Colmarit të gjitha dokumentacionet...

VMRO-DPMNE dhe Gruevski si u involvuan në Kosovë dhe Shqipëri, ja...

Partia VMRO-DPMNE viteve të fundit ka qenë e involvuar në Kosovë dhe Shqipëri, përmes institucioneve të saj diplomatike dhe me misione të caktuara që...

Thaçi nga Graçanica: Serbia rrënoi 300 xhamia në Kosovë, kreu gjenocid

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullatën e Kosovës. Ai duke folur në një debat...

Thaçi: Më së largu javën e ardhshme votojmë në Kuvend për...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, dorëzoi sot në parlament projektligjin për ndryshimin e misionit të Forcave të Sigurisë së Kosovës nga një forcë civile,...

Bangladeshi njeh pavarësinë e Kosovës

Bangladeshi është shteti i 114-të që e njeh pavarësinë e Kosovës, transmeton Anadolu Agency (AA). Lajmin ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme...

Haradinaj: Daçiqit do t’i priten duart nëse tenton t’i fus në...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj deklaratve që Ivica Daçiq, i ka bërë vazhdimisht kundër Kosovës. Ai ka thënë se Daçiq kurrë...

Shiheni si e ka ndryshuar qëndrimi në Francë Ramush Haradinajn (FOTO)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, tash e disa javë po vazhdon të qëndrojë në Francë. Haradinaj është duke qëndruar në Francë në pritje të vendimit...

Viti 1999: Pamje nga arrestimi spektakolar i serbit nga KFOR-i britanik...

Menjëherë pas përfundimit të luftës, me hyrjen e KFOR-it në Prishtinë, kanë filluar arrestimet e serbëve në Kosovë. Në një video të papublikuar deri më...

Lajmet e fundit