Ballina Etiketimet Kurti

Etiketim: kurti

Deklaratat e Albin Kurtit alarmojnë zyrën e Marko Gjuriqit

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Serbi, ka deklaruar sot se “nuk do të realizohet ëndrra e Albin Kurtit- kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje për...

Në mesin e 40 prioriteteve të Qeverisjes së VV-së: Hetimi i...

Subjekti politik, Lëvizja VETËVENDOSJE! e cila garon në zgjedhjet e 11 qershorit për të qeverisur me vendin, ka bërë publike prioritetet e saja të...

Kurti, mesazh liderëve shqiptarë në Maqedoni

Themeluesi i Vetëvendosjes, Ali Kurti thotë se, partitë shqiptare në Maqedoni duhet të bëhen bashkë, ose në pushtet ose në opozitë “Platforma është rrafshi nga...

Zhduket Albin Kurti!

Derisa liderët e partive politike në Kosovë, por edhe udhëheqësit shtetërorë kanë dhënë deklarime dhe intervista të ndryshme në media me rastin e fundvitit,...

Albin Kurti numër një tek të rinjtë

Rezultatet e një anketimi nga Instituti Demokratik i Kosovës me persona të moshës 17 deri në 21 vjeç, nxjerrin Albin Kurtin si politikanin me...

Lajmet e fundit