Ballina Etiketimet Lufta ne aleppo

Etiketim: lufta ne aleppo

Evakuohet vajza 7 vjeçare që i tregoi botës për masakrën në...

Bana Alabed, vajza 7 vjeçare nga lindja e Halepit e cila i tregoi botës masakrën në Halep përmes një videoje të publikuar në rrjetet...

Aleppo, qyteti që vdiq para syve tanë

«Të vdekurit janë në rrugë», shkruan Zuhir al-Shimale nga Halepi. «Shpëtojeni Halepin, shpëtojeni humanizmin», klith Lina Shami. «Fëmijët tanë po i masakrojnë», alarmon Sakir...

Prishet ujdia, në Aleppo ndërpriten evakuimet

Zhvendosja e civilëve dhe rebelëve në pjesën lindore të Aleppos është pezulluar nga qeveria siriane, e cila akuzon kundërshtarët e saj se kanë shkelur...

Lajmet e fundit