Ballina Etiketimet Lufta ne siri

Etiketim: lufta ne siri

Vogëlushja siriane ka një mesazh për Donald Trump (FOTO)

Vajza 7-vjeçare që bëri famë në Twitter me nofkën “Zëri i Alepos” ka folur përsëri – këtë herë rreth vendimit të Trump për të...

Aleppo, qyteti që vdiq para syve tanë

«Të vdekurit janë në rrugë», shkruan Zuhir al-Shimale nga Halepi. «Shpëtojeni Halepin, shpëtojeni humanizmin», klith Lina Shami. «Fëmijët tanë po i masakrojnë», alarmon Sakir...

15 fotot tragjike që tregojnë tmerrin e luftës në Aleppo gjatë...

Fjalët nuk mjaftojnë për të shpjeguar atë që po ndodh në Aleppo. Forcat pro¬qeveritare po ekzekutojnë civilët, pa kursyer gratë e as fëmijët. Njerëz po vriten...

Rusia fillon sulmin masiv kundër ISIS-it, me luftanije dhe aeroplanë luftarak...

Një luftanije gjigante ruse ka lansuar “sulm masiv” në Aleppo, njofton Moska zyrtare, raporton Mirror. Aeroplanmbajtësja “Admirali Kuznetsov” ka filluar operacionet luftarake në qytetin e...

Assad-in e pyesin se si fle natën më gjithë vrasjet e...

Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad ka qeshur dhe ka thënë se fle mirë kur është pyetur gjatë një interviste për gjithë ata fëmijë që...

SHBA pranon se nuk janë larguar të gjitha armët kimike nga...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) pranojnë se misioni i Kombeve të Bashkuara i cili kishte për qëllim largimin e të gjitha armëve kimike...

Padronët e Luftës në Siri dhe Irak

Historitë tragjike të dy qyteteve të Lindjes së Mesme – Alepos në Siri dhe Mosulit në Irak – tregojnë mungesën themelore të mirëkuptimit në...

Lajmet e fundit