15 fotot tragjike që tregojnë tmerrin e luftës në Aleppo gjatë vitit 2016 (FOTO)

Fjalët nuk mjaftojnë për të shpjeguar atë që po ndodh në Aleppo.

Forcat pro¬qeveritare po ekzekutojnë civilët, pa kursyer gratë e as fëmijët.

Njerëz po vriten në vend, gjak, lot, thirrje të fundit për ndihmë dhe ndihma që nuk duket gjëkundi, teksa betejës për Alepon po i vjen fundi.

Njerëz që përqafohen për të fundit herë, nëna që nuk mbrojnë dot fëmijët dhe familje të shfarosuara, ose të zëna nën rrënoja. Ky ka qenë një vit i vështirë për njerëzit e Aleppos.

Për të dëshmuar kaluarin e vuajtjeve të civilëve të Aleppos më sipër kemi radhitur disa foto që tregojnë më mënyrë kronologjikë si ka qenë situata nga brenda Aleppos në këtë vit që po lemë pas.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu