Ballina Etiketimet Siria

Etiketim: siria

Vogëlushja siriane ka një mesazh për Donald Trump (FOTO)

Vajza 7-vjeçare që bëri famë në Twitter me nofkën “Zëri i Alepos” ka folur përsëri – këtë herë rreth vendimit të Trump për të...

Pakt ruso-turk për Sirinë?

Po afrohen Rusia e Turqia për një strategji të përbashkët për Lindjen e Afërt? Të dyja ndërmjetësuan në Alepo, tani krerët e dy shteteve...

Foto të dhimbshme nga luftimet në Siri: “Nuk dua ta humbas...

Fotografia e më poshtme është një nga ngjarjet më të tmerrshme që njeriu mund të përjetoj. Dëshmitarët kanë kërkuar që përmes komunikimit në rrjetet sociale...

15 fotot tragjike që tregojnë tmerrin e luftës në Aleppo gjatë...

Fjalët nuk mjaftojnë për të shpjeguar atë që po ndodh në Aleppo. Forcat pro¬qeveritare po ekzekutojnë civilët, pa kursyer gratë e as fëmijët. Njerëz po vriten...

Halepi nën bombardime intensive

Prej mesditës së djeshme rajonet e kontrolluara nga opozitarët në Halep ndodhen nën valën e bombardimeve të rënda, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë...

Assad-in e pyesin se si fle natën më gjithë vrasjet e...

Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad ka qeshur dhe ka thënë se fle mirë kur është pyetur gjatë një interviste për gjithë ata fëmijë që...

Dymbëdhjetë civilë e humbën jetën nga bombardimi rus në Alepo

Qendra siriane për monitorim të të drejtave të njeriut kumtoi se forcat ruse dje kanë kryer një nga sulmet më të ashpra ajrore mbi qytetin...

Civilët në Alepo po përjetojnë “ferr të gjallë”

Civilët në Alepo të Sirisë, pjesën e kontrolluar nga rebelët, po përjetojnë një “ferr të gjallë”, tha shefi për çështje humanitare i Kombeve të...

Lajmet e fundit