Ballina Etiketimet Maeqdoni

Etiketim: maeqdoni

Kisha ortodokse në Maqedoni e shqetësuar nga situata në vend

Kisha ortodokse e Maqedonisë shpreh shqetësim për gjuhën maqedonase dhe për situatën aktuale në të cilën gjendet komuniteti maqedonas. Njëkohësisht nga ky institucion fetar...

Thaçi politikani më i përgjuar në Maqedoni

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka qenë një nga liderët politik më të ndjekur nga Drejtoria e Sigurimit dhe Kundërzbulimit. Kjo u bë e...

Lajmet e fundit