Ballina Etiketimet Palestinez

Etiketim: palestinez

Hamasi pranon krijimin e një shteti palestinez brenda kufijve të vitit...

Kryetari i Byrosë Politike të Lëvizja së Rezistencës Islame Hamas, Halid Meshal, ka njoftuar vizionin e ri dhe dokumentin politik të lëvizjes, raporton Anadolu...

Shpallet fajtor ushtari izraelit që vrau palestinezin e plagosur

Gjykata ushtarake izraelite shpalli fajtor ushtarin izraelit të mërkurën për vrasjen e një palestinezi të plagosur vitin e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Elor Azaria...

Ushtarët izraelitë arrestojnë deputetin palestinez

Ushtarët izraelitë arrestuan deputetin palestinez Azzam Selheb pasi bastisën shtëpinë e tij në qytetin El-Halil në Bregun Perëndimor, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë...

Lajmet e fundit