Ballina Etiketimet Per

Etiketim: per

Ofertë e ‘çmendur’ për Ronaldon, do të thyhet rekordi botëror

Cristiano Ronaldo pritet të largohet nga Real Madridi gjatë afatit kalimtar të verës. Portugezi i ka kumtuar këtë lajm shokëve të skuadrës, ndërsa mediat më...

Kurti i tronditur nga sulmi në Londër

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shprehur i tronditur nga sulmi i djeshëm në Londër, shkruan Periskopi. Përmes një publikimi...

Vjenë ‘goditja’ e radhës e SHBA-ve për Ivanovin

Përfaqësuesja e SHBA-ve në këshillin e përhershëm të OSBE-së, Kejt Brns sot deklaroi se SHBA-të edhe mëtutje janë të shqetësuara për situatën në Maqedoi...

Qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët rreth bisedimeve VMRO-BDI

Aleanca për Shqiptarët i ndjek me vëmendje të veçantë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së, me këtë rast rikujtojmë BDI-në se pjesëmarrja “pa kushte” në...

Aleanca “bllok” komunikimit me partitë maqedonase?! (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët nuk komunikon me asnjë parti maqedonase për mundësinë e koalicionimeve për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela...

Kryeministri izraelit merret në pyetje për ryshfet

Policia izraelite ka marrë në pyetje kryeministrin Benjamin Netanyahu të hënën vonë rreth dyshimeve për marrjen të dhuratave të paligjshme, raporton Anadolu Agency (AA). Netanyahu...

Nikovski:Serbia ka të drejtë të na hidhërohet në lidhje me Kosovën

Serbia ka të drejtë të na hidhërohet në drejtim të njohjes sonë ndaj Kosovës. Unë mendoj se është përshtypje e fortë se gjatë gjithë...

Shasivari: Aleanca për Shqiptarët e para e lansoi idenë e bashkëpunimit...

Jeton Shasivari, profesor universitar, analist politik dhe njohës i mirë i politikës në vend në emisionin debativ politik “Çumu” ku i ftuar ishte edhe...

Lajmet e fundit