Ballina Etiketimet Prishtine

Etiketim: prishtine

Kushdo që fyen presidentin në Kosovë dënohet deri në 5 vjet...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka themeluar një Komision për ndryshimin e Kodit Penal dhe të Procedurës Penale i cili ka kriminalizuar fyerjen dhe...

Talat Xhaferi: Kuvendin nuk do ta dërgojë as në Tiranë e...

Deputeti i BDI-së Talat Xhaferi u është kundërpërgjigjur sulmeve të njëpasnjëshme nga deputetët e VMRO-së, që ju bënë atij nga foltorja e Kuvendit. Xhaferi tha...

Viti 1999: Pamje nga arrestimi spektakolar i serbit nga KFOR-i britanik...

Menjëherë pas përfundimit të luftës, me hyrjen e KFOR-it në Prishtinë, kanë filluar arrestimet e serbëve në Kosovë. Në një video të papublikuar deri më...

Përfshihet nga zjarri një veturë në Prishtinë

Një veturë është përfshirë nga zjarri pasditen e së dielës në Prishtinë. Siç mëson KosovaPress-i nga dëshmitarët, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Nënë Tereza” të...

Shpërthim në qendër të Prishtinës (FOTO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodh në sheshin “Zahir Pajaziti”, në qendër të Prishtinës. Zhurma e shpërthimit është dëgjuar shumë larg, ndërsa kjo ka ndodhur...

Seri shpërthimesh, 5 të plagosur në Pejë e Prishtinë

4 persona janë lënduar si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në një dyqan në rrugën “Adem Jashari” në Pejë. Pas ndihmës mjekësore të...

Lajmet e fundit