Ballina Etiketimet Shperberja e parlamentit

Etiketim: shperberja e parlamentit

Shpërbërja e parlamentit maqedonas kushtëzohet me miratimin e buxhetit

Partia maqedonase në opozitë, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë, ka kërkuar mbajtjen e një mbledhjeje të jashtëzakonshme të Parlamentit të Maqedonisë, në të cilën...

LSDM Kërkon shpërbërjen e Kuvendit, VMRO votimin e buxhetit (VIDEO)

LSDM ka dorëzuar sot në Kuvend iniciativën për shpërbërjen e Kuvendit, me qëllim të mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 11 dhjetor. Kryetari...

Trajanov dorëzon propozimin për shpërbërjen e Kuvendit të Maqedonisë

Deputeti dhe kryetari i Lidhja Demokratike e Maqedonisë, Pavle Trajanov, ka dorëzuar propozim për shpërbërjen e Kuvendit të Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Trajanov këtë propozim...

Sot shpërbëhet Kuvendi?

OBRM-PDUKM-ja fton LSDM-në të dorëzojë kërkesë zyrtare për shpërbërjen e Kuvendit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Grupi i deputetëve të LSDM-së paralajëmroi konferencë për shtyp sot pas dite,...

Para shpërbërjes, kuvendi i mbingarkuar

Realizimi i buxhetit për vitin 2016, rishikimi i buxhetit për vitin 2016 dhe propozim buxheti për vitin 2017, bashkë me ligjin për ndërprerjen e...

Lajmet e fundit