Ballina Etiketimet Skenderbeu

Etiketim: skenderbeu

“Dashuria” për otomanët dhe “urrejtja” për Skënderbeun, sërish ia “vlon gjakun”...

Në emisionin “n’Kosovë Show” në First Channel, ishin të ftuar deputeti Gëzim Kelmendi dhe profesori Zeqirja Idrizi. Të dy zhvilluan debat të ashpër duke mos...

Ndërtimi i sheshit Skënderbeu, me hapa breshke

Pesë vite nga promovimi i sheshit “Skënderbeu” në Shkup për të cilin u tha se do të ndërtohet në tre faza brenda dy viteve,...

Milenko e krahason Zaevin me Skënderbeun (FOTO)

Gazetari kontravers, Milenko Nedellkovski në profilin e tij në Facebook ka kritikuar BDI-në dhe PDSH-në pasi ata anulojnë garën për rivotim në Tearcë të...

Zbulohet misteri, ja sa i gjatë ishte Gjergj Kastriot Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra dhe detaje...

Gazetari grek, Ramës: Nëse Skëndërbeu do ishte grek?

Pas deklaratave në distancë lidhur me marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, kryeministri Edi Rama vendosi që të flasë, drejtpërdrejt, për një TV grek. I ftuar në emisionin “Histori”...