“Dashuria” për otomanët dhe “urrejtja” për Skënderbeun, sërish ia “vlon gjakun” Gëzim Kelmendit (VIDEO)

Në emisionin “n’Kosovë Show” në First Channel, ishin të ftuar deputeti Gëzim Kelmendi dhe profesori Zeqirja Idrizi.

Të dy zhvilluan debat të ashpër duke mos u pajtuar me mendimet e njëri -tjetrit në lidhje me Skënderbeun.

Profesori e cilësonte Skënderbeun si hero derisa Kelmendi vazhdon të thotë se Heroi Kombëtar i shqiptarëve nuk ka luftuar për kombin shqiptar po për fenë e krishterë


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu