Ballina Etiketimet Dashuria

Etiketim: dashuria

Çfarë është dashuria? Më në fund e shpjegon shkenca

Ne të gjithë e kemi ndjerë atë në një periudhë të jetës tonë. Poetët shkruajnë mbi të, këngëtarët gjithashtu – dhe një industri e...

“Dashuria” për otomanët dhe “urrejtja” për Skënderbeun, sërish ia “vlon gjakun”...

Në emisionin “n’Kosovë Show” në First Channel, ishin të ftuar deputeti Gëzim Kelmendi dhe profesori Zeqirja Idrizi. Të dy zhvilluan debat të ashpër duke mos...

Si ta përmirësoni lidhjen brenda vetëm 60 sekondave?

Bela Gandhi, trajnere e njohur personale dhe themeluese e një shërbimi për takime, ka zbuluar sekretin se si ta përmirësoni çdo lidhje brenda vetëm...

Ja sa vite diference duhet të ketë mes një çifti

Nëse do të donim të shpjegonim kriterin ‘moshë’, mund të vinim re pa vështirësi se shoqëria pranon me lehtësi që në një çift partneri...

Dolën në takimin e parë, tha se po shkon në tualet,...

Në Houston të Shteteve të Bashkuara, një burrë i paemëruar e ka postuar në rrjete sociale mesazhin që ia ka lënë gruaja me të...

Ky është “Tuneli i Dashurisë”, vendi më mbreslënës në botë (FOTO)

Kjo hekurudhë e zënë në mes të një tuneli gjethesh është padyshim vend i preferuar për fotografi dhe një vendtakim i bukur për të...

Në jetë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, ja...

Në jetën tonë ne biem në dashuri e më pas ndahemi ndonjëherë për t’u bashkuar sërish me këtë person Shumë persona hyjnë në jetën...

Nëse i takoni këto tri lloje të femrave mos i lini...

Është interesante se si shenja zodiakut mund të thotë aq shumë për personalitetin e dikujt. Nëse keni kohë që jeni në një lidhje dashurie...

36 përgjigjet që do ju bëjnë të dashuroheni në 45 minuta!

E përditshmja New York Times, ka publikuar listën e artikujve më të lexuar dhe në vend të parë është një eksperiment i psikologut Arthur...

Shtatë pyetjet që do t’ju tregojnë të vërtetën, ndoshta të hidhur,...

Të gjitha çiftet në botë, të martuar ose jo, pyesin veten lidhur me marrëdhënien e tyre. Kjo ndodh sepse ne duam gjithmonë të kemi...

Lajmet e fundit