Ballina Etiketimet Teknologji

Etiketim: Teknologji

Nuk keni nevojë më kurrë ta shkruani fjalëkalimin e Wi-Fi

Apple është duke prezantuar një veçori të re për shpërndarjen e fjalëkalimit të Wi-Fi në IOS 11. Herën tjetër kur dikush dëshiron të lidhet në...

Mercedes debuton me jahtin superluksoz (VIDEO)

Mercedes-Benz ka debutuar me një jaht superluksoz prej 1.7 milionë dollarëve Kompania e njohur Mercedes ka debutuar në panairin e jahteve në Monako me jahtin...

Viti i Zi në teknologji

Të gjithë bien dakord që viti 2016 do të kujtohet si një vit i zi përsa i përket teknologjisë. Me këtë pajtohet edhe vetë...

Kamerat e iPhone 7 Plus me defekte

Kamerat e prapme e dyfishtë e iPhone 7 Plus janë një opsion tepër i preferuar e konkurues, por raportime të reja pohojnë se ato...

E mahnitshme: Shihni si montohet një makinë “Mercedez Benz” (VIDEO)

Njëra prej kompanive më të mëdha në botë të prodhimit të “Mercedes Benz” me anë të një video ka treguar se si prodhohet dhe...

Izraeli blen nga SHBA avionë të teknologjisë së lartë

Izraeli ka pranuar dërgesën e parë prej dy avionësh luftarakë F-35 të cilët i ka blerë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), dorëzimi...

5G tani një realitet i prekshëm

“AT&T” ka filluar të realizojë ëndrën 5G për përdoruesit e saj, duke bërë që 5G shumë shpejt të jetë një realitet i prekshëm për...

A e dini çka tregon logoja e veturës “Audi”? (FOTO)

Logoja e kompanisë “Audi” me katër rrathë ka një mesazh për prodhuesin e saj. Kompania “Audi” me prodhimet e saj mjaftë luksoze dhe të...

Kjo është e pabesueshme: Shkencëtari prezanton veturën që vihet në lëvizje...

Shkencëtari iranian Alaeddin Qassemi zbuloi shpikjen e tij të re, një makinë që ai thotë se mund të vihet në lëvizje duke shpenzuar asgjë...

iPhone 8 do të karikohet me wireless?

Së shpejti nuk do të keni nevojë që të përdorni karikuesit tradicional me kabull për të ushqyer iPhone-in tuaj. “Foxconn”, një kompani kineze që furnizon...

Lajmet e fundit