Ballina Etiketimet Termeti ne itali

Etiketim: termeti ne itali

Ja si u përhapën ‘dallgët’ e tërmetit(VIDEO)

Instituti Italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë ka përfunduar realizimin e grafikës që tregon me detaje sesi u përhapën ‘dallgët’ e tërmetit që shkaktoi 247...

Arrin në 247 numri i viktimave nga tërmeti në Itali

Mijëra persona janë angazhuar gjatë tërë natës që të gjejnë të mbijetuarit që kanë mbetur nën rrënoja pas tërmetit të së mërkurës në pjesën...

Pas tërmetit, Italia në panik nga një fatkeqësi tjetër natyrore edhe...

Tërmeti që tronditi dje Italinë qendrore, e ka zhytur vendin në kaos duke shkatërruar shtëpi dhe duke shkaktuar rrëshqitje vdekjeprurëse të tokës. Ekipet e shpëtimit janë...

Itali, 120 viktimat nga seria e tërmeteve; vijojnë kërkimet nën rrënoja

Bilanci i viktimave të serisë së tërmeteve që tronditën këtë të mërkurë Italinë është rënduar ndjeshëm, duke shkuar në 120 njësi. Shifrën e ka bërë...

Shpëtoi falë jastëkut, ja si flet e mbijetuara pas tërmetit

BBC ka raportuar rrëfimin e Maria Giannit, e cila i ka shpëtuar mrekullisht tërmetit që i mori jetën 40 viktimave mëngjesin e sotëm në...

MPJ: 5 shqiptarë të plagosur nga tërmetet në Itali

Ministria e Jashtme ka njoftuar se nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Italinë kanë mbetur të plagosur 5 shtetas shqiptarë. Personeli i Ambasadës Shqiptare në...

Seri tërmetesh në Itali, flitet për 63 viktima

Katastrofë e vërtetë njerëzore në qendër të Italisë pas tërmetit prej 6,2 ballësh që dërrmoi zonat rurale në afërsi të Peruxhës. Mediat italiane raportojnë...