Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me fuqi prej 2,8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë sot në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin e Kumanovës dhe Likovës, ndërsa është ndjerë edhe në rajonin e kufirit mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Kosovës.

Tërmeti ka qenë me një thellësi prej 4 km, ndërsa dridhjet janë regjistruar pak para orës 16.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu