Tërmeti i fortë shkund Greqinë

Një tërmet i fortë, 4.9 ballë i shkallës Rihter, ka goditur Evian dhe është ndjerë edhe në Atikë.

Sipas sizmologut, Gerasimos Houliaras, në komunikim me protothema.gr, dridhja sizmike ka ndodhur në një zonë pa aktivitet të veçantë sizmik.

Thellësia fokale është në 13.2 km ndërsa epiqendra është 5 km në lindje të Psachni Evia.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu