Turqia do t’i shesë dronë “Bayraktar” Serbisë, e konfirmoi Vuçiqi pas takimit me Erdoganin

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka konfirmuar të mërkurën se do të blejnë dronë “Bayraktar” nga Turqia, në një konferencë për shtyp me homologun turk, Recep Tayyip Erdogan, në Beograd, raporton Tanjug.

“Jemi në pritje dhe shpresojmë që vitin e ardhshëm të arrijmë ta realizojmë. Jemi gati të kalojmë disa qindra milionësh për dronët Bayraktar”, ka thënë Vuçiq.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu