Turqia “provokon” ditën e parë të 2023-it në Egje

Një formacion prej tre F-16 turq ka kryer shkelje të kufirit në Egje ditën e parë të Vitit të Ri. Në përditësimin e saj, Ministria greke e Mbrojtjes thekson se tre avionë luftarakë turq të armatosur kanë kryer tre shkelje dhe 9 shkelje të FIR të Athinës në Egjeun verilindor dhe qendror.

Nuk ka pasur bllokime.

Avionët u identifikuan dhe u kapën, sipas rregullave ndërkombëtare, sipas praktikës standarde.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu