VMRO-ja pyet: A është marrëveshje arratisja e fundit nga burgu

Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoillkovski në konferencën e sotme për shtyp pyeti nëse LSDM-ja ka organizuar arratisjen e të burgosurit Bekim Memeti. Stoillkovski thotë se komandanti i ndërrimit në burgun e Idrizovës ka fotografi me njerëz të LSDM-së.

“Arratisja e fundit e një të burgosuri, një vrasësi gjakftohtë, ndodh me dhunë, të shtëna me armë, punonjës policie të plagosur dhe ndoshta marrëveshje të pashmangshme me shërbimet e burgut. Komandanti i turnit të policisë së burgjeve, tashmë me dosje ryshfeti, është person i afërt me LSD-në! Dhe ky është një fakt! Aq afër sa në një foto me sekretarin e përgjithshëm të LSD-së, Mile Zeçeviq, disa javë më parë ka thënë “me shefin deri në fund”. tha Stoillkovski duke kërkuar që Zeçeviq të përgjigjet në lidhje me fotografinë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu