Vulin: Shqiptarët e Luginës do jenë më mirë se serbët në Kosovë

Aleksandër Vulin, ka thënë se të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë në Serbi duhet të jenë të qetë dhe të mos frikësohen, sepse sipas tij Serbia do të angazhohet që t’i kenë të drejtat e njëjta sikurse pakica serbe në Republikën e Kosovës.

“Ata do t’i kenë të gjitha të drejtat, ato do të kenë të drejtë te edukohen dhe të jetojnë të lirë dhe në mirëqenie, të jenë të sigurt në çdo formë, më mirë se serbët në Kosovë”, raporton tanjug.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu