Xavi zbulon se çfarë i mungon Dembeles për të qenë një nga më të mirët në botë

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ndau mendimet e tij për përparimin e Ousmane Dembele. Anësori francez, i cili më parë kishte pasur probleme serioze, arriti të shkëlqejë nën drejtimin e Xavit.

Dembele bën diferencën në shumë nga ndeshjet e Barcelonës. Që kur erdha këtu, performanca e tij është përmirësuar shumë, ai është rritur shumë. Në të njëjtën kohë, atij ende i mungon stabiliteti, ai duhet të punojë për të, prandaj, me talentin dhe grupin e cilësive të tij, është mjaft e mundur të jesh më i miri në botë në pozicion”, tha Xavi.

Ousmane Dembele ka shënuar pesë gola dhe ka dhënë 7 asistime në 19 ndeshje këtë sezon.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu