Zelensky: Jemi në momentin vendimtar, presim kandidaturën e BE-së

“Ky është një moment vendimtar jo vetëm për Ukrainën, por për të gjithë kontinentin evropian: Rusia dëshiron të ndajë dhe dobësojë BE-në. Evropa është qëllimi i saj “.

Janë fjalët e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky në deklaratën e përbashkët me Ursula von der Leyen, duke nënvizuar se si Kievi” pret një përgjigje pozitive “nga BE-ja për kandidaturën ukrainase.

” Ne presim këtë mbështetje nga samiti evropian që premton të jetë historik”, shtoi ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu