Zvicra gati për Kupën e Botës, Xhaka dhe Shaqiri zbulojnë numrat e fanellave që kanë zgjedhur

Kombëtarja e Zvicrës ka për publike numrat e fanellave të saj për Kupën e Botës e cila do të fillojë të dielën. Dy yjet e kësaj skuadre, Xherdan Shaqiri ka zgjedhur numrin 23 dhe Granit Xhaka numrin 10, më saktë kanë vazhduar të mbajnë këto numra, ndërsa Ardon Jashari numrin 26-të.

Zvicra ndodhet në një grup interesant ku është me Brazilin, Kamerunin dhe me Serbinë e cila gjithmonë ka qenë një përballje e nxehtë.

Numrat e lojtarëve në fanellë:

1 Yann Sommer

2 Edmilson Fernandes

3 Silvan Widmer

4 Nico Elvedi

5 Manuel Akanji

6 Denis Zakaria

7 Breel Embolo

8 Remo Freuler

9 Haris Seferovic

10 Granit Xhaka

11 Renato Steffen

12 Jonas Omlin

13 Ricardo Rodriguez

14 Michel Aebischer

15 Djibril Sow

16 Christian Fassnacht

17 Ruben Vargas

18 Eray Comert

19 Noah Okafor

20 Fabian Frei

21 Gregor Kobel

22 Fabian Schar

23 Xherdan Shaqiri

24 Philipp Koen

25 Fabian Rieder

26 Ardon Jashari


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu