10-vjeçari shqiptar nga Kosova që ka lexuar 48 libra për vetëm dy muaj

Një 10 vjeçar ka habitur të gjithë, derisa ka treguar se ka lexuar plot 48 libra për dy muaj.

Vogëlushi i quajtur Vullnet tha se për leximin është inspiruar nga prindërit.

“E kom marrë insperimin prej babit dhe mamit, dhe e kam provuar dhe unë dhe e kamë parë që po më pëlqen”, tha 10-vjeçari.

Nga këta 48 libra, vogëlushi zgjedh “Si u dorëzua Everesti”, si të preferuarin e tij.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu