6 fakte magjike mbi trupin e njeriut

Trupi i njeriut është i krijuar në një mënyre komplekse dhe mjaft të komplikuar por arritjet e mëdha kanë sjellur deri në zbërthimin e disa gjërave që ndodhin në trupin tonë dhe që marrin një kuptim jetësor.

Në vazhdim ju sjellim 6 fakte interesante lidhur me trupin e njeriut:

  • Sytë e njeriut kanë një rezolucion prej 126 megapiksel
  • Energjia e trurit të njeriut është e mjaftueshme aq sa për të ndriçuar një llambë
  • Kur theshtijme, ajri del me një shpejtësi prej 160km/h
  • Rrahjet e zemrës imitojnë ritmin e muzikës që jeni duke dëgjuar
  • Ka më tepër bakterie brenda gojës së njeriut se sa njerëz në tokë
  • Sipërfaqja e mushkërive të njeriut është e barabartë me sipërfaqen e një fushe tenisi./InfoShqip.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu