A do luaj Messi në ndeshjen hapëse të La Ligës?

Lionel Messi me gjasë nuk do paraqitet në ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos. Nëse ndonjë lojtar tjetër do të ishte në pozicionin e tij, klubi do t’i kishte përjashtuar ata, por askush nuk dëshiron të nxitojë për të përjashtuar argjentinasin.

Messi u bashkua më vonë me skuadrën për shkak të pjesëmarrjes së tij në Kupën e Amerikës, dhe lëndimi i tij do ta lë jashtë fushave për dy javë.

Nëse gjërat qëndrojnë kështu, ai nuk ka gjasa të jetë i gatshëm të luaj në fundjavë.

Skenari më i mirë i rastit do të ishte ai të marrë pjesë në tre ose katër seanca stërvitore para lojës të së premtes dhe të mos rrezikohej që të luaj nga fillimi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu