Abazoviç përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi: Nuk mund ta ndryshojmë të kaluarën, por mund të ndryshojmë të ardhmen

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet hyrëse-dalëse. Abazoviç përmes një postimi në Twitter ka thënë se mirëpret dëshirën e dy vendeve fqinje për të arritur marrëveshje. Ai ka thënë se dialogu është e vetmja zgjidhje për të kapërcyer krizat.

Sipas tij e kaluara nuk mund të ndryshohet, por mund të ndryshohet e ardhmja

Qeveria e Malit të Zi mirëpret marrëveshjen ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, me mbështetjen e Bashkimit Evropian. Dialogu është zgjidhja e vetme e mundshme për të kapërcyer çdo krizë. Ne duam paqe, stabilitet dhe prosperitet në Ballkanin Perëndimor. Ne nuk mund ta ndryshojmë të kaluarën, por mund të ndryshojmë të ardhmen”, thuhet në reagimin e Abazoviçit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu