Abdixhiku: “Mbretëresha Elizabeth ishte një shtyllë për botën perëndimore”

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pak minuta pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II.Ai në Twitter ka shkruar se LDK-ja i bashkohet popullit britanez në zinë e tyre, teksa ka shtuar se mbretëresha ishte një frymëzim për botën perendimore.

“LDK-ja dhe unë bashkohemi me popullin e Mbretërisë së Bashkuar dhe në mbarë Komonuelthin Britanik në zi për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II. Mbretëresha ishte një frymëzim dhe një shtyllë për botën perëndimore; duke shërbyer me guxim dhe dhembshuri. Lutjet tona janë me Familjen Mbretërore”, shkruan ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu