Ahmeti i bindur për fitoren e Frontit Europian: S’bëjmë hesap për qebapë, por si t’i bëjmë shqiptarët më të rëndësishëm

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti në fjalimin e tij për fundvit u shpreh i bindur se i ashtuquajturi Front Europian do të triumfojë në zgjedhjet e ardhshme, përcjell TV21.

Ahmeti tha se nuk janë të pakët ata që do t’i bashkëngjiten këtij fronti.

“Prandaj unë mendoj se ky front, edhe kemi investuar edhe kemi punuar. Ky front do të konsolidohet dhe so të shënojë fitoren e radhës të BDI-së bashkë me të gjithë ata që do t’i bashkohen këtij fronti, që nuk janë pak, po se sa janë? Le ta lë që të mërzitën ata të cilët nuk e dinë se sa fronti do të jetë i gjere”, deklaroi Ahmeti.

Ahmeti edhe në këtë fjalim theksoi se partitë politike shqiptare nuk kanë nevojë më tepër se dy parti.

“Ne nuk na duhen më shumë se 2 parti, pozitë dhe opozitë. Nuk na duhet se gdhihet në mëngjes dhe ka parë ëndërr, në mes të miletit, se atë mileti e do dhe i merr nja 5 veta dhe bën parti politike”, deklaroi Ahmeti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu