Ahmeti zbulon “ujin e ngrohtë”: Në një shtet ku ka korrupsion nuk ka përparim

Ali Ahmeti në një intervistë për portalet ka thënë se në një shtet ku ka korrupsion aty nuk ka përparim. Ai shton se nëse ligji nuk funksionon nuk mund të ketë edhe drejtësi.
“Plotësisht mbështes një qasje interesimi të Brukselit në drejtim të funksionit të shtetit dhe të drejtës.
Aty ku sundon ligji, funksionon demokracia. Ke një shtet paqësor dhe stabil dhe shuam të angazhuar të mbarëvajtjes së proceseve madhore që kanë të bëjnë me proceset euroatlantike”, tha Ali Ahmeti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu