Ai e dinte më parë për tërmetin në Turqi: Deklaratë e re nga eksperti i tërmeteve për të cilën të gjithë po flasin

Frank Hoogerbeets, i njohur si “Orakulli i Tërmetit” dhe që parashikoi tërmetin në Kahramanmaraş tre ditë më parë, bëri deklarata të reja. Frank Hoogerbeets, i cili bëri një paralajmërim duke u shpërndarë në Twitter 3 ditë para tërmetit që tronditi Turqinë, transmeton InfoShqip.

Hoogerbeets komentoi tërmetin duke shpërndarë një postim në Twitter në mëngjes. “Kini kujdes nga aktiviteti i fortë sizmik në Turqinë qendrore dhe zonat përreth”, shkroi Hoogerbeets në Twitter. “Pas një tërmeti të fortë, në përgjithësi mund të ndodhin pasgoditje”, tha ai.

Hoogerbeets tha: “Zemra ime është me të gjithë ata që vuajtën nga tërmeti i madh në Turqinë Qendrore. Siç thashë më parë, një tërmet i ngjashëm me atë të 115 dhe 526 do të ndodhte në këtë rajon. Këta tërmete mund të parashikohen gjithmonë me gjeometri kritike planetare.”- tha ai./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu