Akullnajat zvicerane po zhduken me shpejtësi

Një studim i ri tregon se akullnajat e Zvicrës kanë humbur më shumë se gjysmën e vëllimit të tyre në më pak se 100 vjet, dhe kjo verë e gjatë e nxehtë ka përshpejtuar humbjen e akullit, transmeton tv21.

Akullnajat tërheqin skiatorë dhe alpinistë, por ato janë gjithashtu thelbësore për furnizimin e Evropës me ujë, shkruan BBC. /21Media


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu