Albanologia Donika Bakiu për largimin e të rinjve: Vendit tonë po i ik rinia dhe truri

Albanologia e njohur shqiptare Donika Bakiu përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar lidhur me largimin nga vendi të të rinjve dhe profesionistëve nga lëmit e ndryshme, shkruan InfoShqip.

Në shkrimin e saj ajo thotë se vendit tonë po i ikën rinia dhe truri.

Në vazhdim postimi i plotë:

“Është dëshpëruese që të rinjtë nuk kanë entuziazëm dhe humbin vullnetin të mbesin në vend. Nga vendi ynë ikin profesionistët e lëmive të ndryshme. Ndoshta një ditë kjo gjendje edhe do të mund të ndryshojë, por vendit tonë po i ikë rinia dhe truri.”, ka shkruar Bakiu. /InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu