Amaneti i Menduh Thaçit: Një gjë do të më mbesë djegë për ata që i qëndruan stoikë PDSH-së (VIDEO)

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në kuvendin zgjedhor të degës së PDSH-së në Tetovë theksoi se një gjë do ti mbesë djegë në jetë dhe të mos e realizojë.

“Për asgjë skam mërzi dhe asgjë nuk më jet djegë. Një send me jetë djegë dhe do ta kërkojë mandatin që ta plotësojë këtë. Do të jem shumë i sinqertë. Nuk kam arrit që të shpërblejë PDSH-istët e vërtetë gjatë kohës që PDSH ka pasur pushtet dhe ka qenë në pushtet. Tash ju premtojë se po të jem shëndosh e gjallë dhe të dalim fitimtarë në këtë betejë, shpërblimi do të ju takojë atyre njerëzve që e kanë mbajt gjallë këtë parti.

Për këta të tjerët që e kanë shfrytëzu PDSH-në, që i kanë realizu qëllimet e veta dhe të familjeve të tyre, ata janë matrapazë. Kërkoni ndjesë atyre që i kemi harru dhe i kemi lënë pasdore. Ata janë palca e kombit shqiptarë dhe që e mbajnë idenë shqiptare. Kur i thirrim vijnë, ata nuk pyesin se kush hyri në punë. Unë do të jem kujdestari kryesor që ti zgjidhin hallet e tyre”, theksoi Thaçi. Ai ka folur edhe për koalicionet , LSDM dhe BDI si dhe për programin që do ta shpalos PDSH në zgjedhje.

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu