Ana Brnabiq humb kontrollin në Parlamentin e Serbisë, deputetët e opozitës i quan “qese m…”

Në një incident tronditës që ka ndodhur në Serbi, kryeministrja Ana Brnabiq ka humbur gjakftohtësinë gjatë një debati në parlament. Është bërë virale videoja e kryeministres serbe, ku shihet e zemëruar dhe refuzon të flas më tepër para deputetëve serbë.

Sipas raportimeve, ajo humbi gjakftohtësinë gjatë një debati në Kuvend ndërsa ka fyer rëndë deputetët e opozitës duke i quajtur “qese m… të neveritshme”.

“Në Serbi, nuk do të ketë ndryshim pushteti me zgjedhje”, tha ndër të tjerash e para e qeverisë serbe.

Këto zhvillime vijnë pas dy të shtënave masive që vranë 18 persona këtë muaj.

Ndërkohë, gjatë ditëve të kaluara janë mbajtur tre protesta masive në Beograd me moton “Serbia kundër dhunës”. Protestat raportohet se ishin ndër më masivet në histori të shtetin serb.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu