Arrestohen katër persona, kjo është arsyeja

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se me datë 01.07.2024 në ora 19:20 në një fabrikë në Veles, policët e SPB-Veles kanë ndaluar Sh.N (32), B.D. (47) A.R. (21), të gjithë nga Shtipi dhe E.K. (35) nga Tetova.

Personat në fjalë janë kapur duke kryer veprën penale “vjedhje e rëndë” në një punishte makinerish në fabrikë.
Të katër personat janë ndaluar në stacionit policor, është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të ngjarjes ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu