Arrestohet ish truproja e Gruevskit, i dha hua shkupjanit 63 mijë euro, i kërkoi një milion euro

Dje është realizuar aksion i madh policor në Shkup. Me këtë rast është arrestuar edhe polici Millan Rebrenoviq, ish truproje e Nikolla Gruevskit. Rabrenoviq, bashkë me dy persona tjerë kanë reketuar një shkupjan.

Prej tij, për një hua që ia kanë dhënë prej 63.500 eurove në vitin 2004, në vitin 2019 i kanë kërkuar 440 mijë euro, shkruan “Frontline”.

Më pas ia kanë kërkuar edhe 560 mijë euro, të cilat është dashur tua japë deri më datë 30.6.2022 година. Gjatë pranim dorëzimit të parave, të tre janë arrestuar.

Frontline shkruan se Rabrenoviq është i afërt edhe me Miskovskin. Identiteti i dy personave tjerë nuk bëhet i ditur pasi dyshohet se janë njerëz të afërt me një parti politike që vite me radhë ka qenë besnike ndaj Gruevskit, kurse më vonë edhe ndaj Zaevit dhe Kovaçevskit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu